Чи можуть колектори подати до суду?

Чи можуть колектори відкрити кримінальну справу та подати до суду, якщо позичальник перестав платити кредит? Розповідаємо у цій статті.

Чи можуть колектори подати до суду?
Чи можуть колектори подати до суду?

Якщо довго не платити борги за кредитами, до справи підключаються колектори, які вимагають погасити позику. Які заходи можуть вживати колектори, щоби «вибити» гроші з боржника? Чи можуть вони відкрити кримінальну справу та подати до суду, якщо позичальник перестав виплачувати кредит? Розповідаємо у цій статті.

За відгуками боржників частіше колекторські компанії «Таліон плюс», «Смартвей», «Експрес» здійснюють сильний психологічний вплив. Але випадки, коли колектори подають до суду, все ж таки є.

Зверніть увагу: у квітні 2021 року набув чинності новий закон про колектори, тобто спілкування колекторів з боржниками має відбуватися цивілізовано і без загроз. За порушення правил НБУ штрафує колекторські фірми на суму від 51 до 102 тис. грн., а також може виключити компанію з реєстру колекторських компаній. Однак це не означає, що ви можете не платити кредит.

Юридично кожна кредитна компанія має право подати до суду, щоб стягнути борг із позичальників та захистити свої права. Тому якщо ви взяли кредит та підписали договір, його умови потрібно виконати.

Відмовившись від спілкування з колекторами, ви ризикуєте тим, що останні передадуть справу до суду. Якщо суд ухвалить рішення, що запозичені гроші таки треба повернути, за справу візьмуться вже не колектори, а судові пристави. Домовитися з ними про пролонгацію чи реструктуризацію неможливо — вони мають право заарештувати ваші рахунки та описати майно у рахунок боргу.

Зверніть увагу: примусове стягнення боргу можливе лише на підставі рішення суду та провадиться виключно державною виконавчою службою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *