Як довести, що кредит не брав

Випадки, коли аферисти здійснюють онлайн шахрайства та отримують кредити на ім'я інших осіб, в нашій країні, на жаль, стали звичайністю. Численні люди нечаянно стикаються з обманом та шукають виходу з утвореної ситуації. Вивчивши поширені схеми аферистів, можна зменшити ризики стати їхньою жертвою. Відтак, наслідки їхніх дій можуть бути катастрофічними.

Все починається з втрати або крадіжки паспорта. Багато людей недооцінюють серйозність такої ситуації, сприймаючи її як потребу в переоформленні загубленого документа. Однак існує значна ймовірність того, що незабаром потерпілий може отримати виклик від колекторів із вимогою повернення боргу. Це ще більше ускладнюється, якщо позики були взяті відразу в кількох банках або фінансових установах.

Зловмисники часто використовують чужі паспорти у своїх обманювальних схемах, особливо оформлюючи на них кредити. Якщо гроші не повернуті своєчасно, кредитор розпочинає пошук особи, на ім’я якої була взята позика.

Схеми шахрайства із паспортами

Шахрайських операцій, у яких використовуються паспорти громадян, існує безліч. З кожним днем аферисти розробляють нові способи заволодіти грошима, уникаючи відповідальності.

Ми хочемо розкрити деякі схеми, що стосуються галузі кредитування:

 1. Переклеювання фото. Це найпростіший і поширений метод, за допомогою якого шахраї оформляють онлайн кредити на ім’я інших осіб. Загублений або вкрадений паспорт використовується, а на його фото наклеюється зображення зловмисника. Це потрібно для підтвердження особи в організаціях, які вимагають селфі з паспортом.
 2. Фотошоп. Тут використовується скан-копія документа, що належить аферисту. За допомогою фотошопу внесені паспортні дані жертви, щоб оформити кредит на її ім’я.
 3. Покупки в інтернет-магазинах. Багато інтернет-магазинів пропонують розстрочку для покупок, і для цього часто достатньо надіслати фото або скан-копію паспорта.
 4. Оформлення мікропозик. Цей спосіб вимагає більш детального розгляду, оскільки є особливо небезпечним. У фінансових установах зазвичай передбачені серйозні штрафи за прострочення платежів. До того, як людина дізнається про свій статус боржника, сума боргу може значно зрости.

Як шахраї беруть кредит на чужий паспорт

З моменту виникнення онлайн-сервісів для кредитування на фінансовому ринку України, кількість шахрайських операцій помітно зросла. Це пояснюється тим, що для отримання кредиту в МФО часто достатньо вказати реквізити документів і прикріпити їх скан-копії або фотографії. Кредитор рідко вимагає фотографії особи з паспортом в руках, що створює вразливість для шахраїв. Важливо відзначити, що переклеювання фотографій в чужих паспортах стає легкою справою, а визначення цього за допомогою фотографій є практично неможливим.

Часто аферисти беруть онлайн-кредити на ім’я інших осіб в декількох організаціях. Позики оформляються протягом короткого періоду, щоб інформація про отримання жертвою позичкових коштів не встигла оновитися у Бюро кредитних історій (БКІ). Хоча це зазвичай стосується невеликих сум, але з урахуванням відсотків за прострочення, борг може значно зростати, ставши неприйнятним для більшості українців.

Потерпілі виявляють наявність боргових зобов’язань через повідомлення кредиторів чи колекторів. Для того щоб довести відсутність участі у онлайн-кредитах, доводиться звертатися до суду, що є тривалим та неприємним процесом. На щастя, багатьом потерпілим вдається виправдати себе.

Зникнення паспорта стає ключовою точкою в ситуації, оскільки виявляється невідомим для зловмисників під час отримання позикових коштів. Звертання до поліції та подання заяви є невід’ємним етапом для доведення невинуватості. В разі виникнення подібної ситуації важливо негайно звертатися до правоохоронних органів.

Що треба робити ящо кредит не брав

Дізнавшись, що на ваше ім’я була оформлена позика або кілька позик, важливо залишатися спокійним. У подібних ситуаціях паніка може тільки ускладнити розв’язання проблем. Зараз я розгляну з вами алгоритм дій, розроблений разом з найкращими юристами України, який допоможе вам вирішити цю проблему.

Що робити, коли шахраї беруть кредит онлайн на ваше ім’я:

 1. Визначте кредитора та отримайте інформацію:
  • Дізнайтеся, в яких організаціях та на яку суму була отримана мікропозика.
  • Зверніться безпосередньо до кредитора, надайте запит на інформацію про кредитний договір (номер, дата укладання, сума позики тощо).
 2. Перевірте інформацію в Бюро кредитних історій:
  • Здійсніть безкоштовну перевірку на сайті Бюро кредитних історій.
  • Перевірка може виявити заборгованість, яка, як правило, повинна бути сплачена боржником.
 3. Повідомте МФО та вимагайте скасування:
  • Повідомте МФО, що позику ви не оформляли, та надайте документальні підтвердження (заяву про втрату паспорта, вимогу щодо скасування заборгованості).
  • Записуйте всі телефонні розмови з кредиторами на диктофон.
 4. Зверніться до правоохоронних органів:
  • Подайте заяву до поліції про кримінальне правопорушення та отримайте підтвердження факту в Єдиному реєстрі досудових розслідувань (ЄРДР).
  • Зверніться до кіберполіції, якщо договір був оформлений онлайн.
 5. Звернення до Національного банку та Національної комісії:
  • Заява про підробку документів, щоб провести перевірку та зробити запит до МФО.
 6. Відстоюйте свої права в суді:
  • Якщо не вдається довести факт шахрайства, наймайте адвоката та звертайтеся до суду.
  • Вимагайте видалення інформації про позику з Бюро кредитних історій.

Ці кроки допоможуть вам виявити та вирішити ситуацію, де шахраї беруть кредити на чужий паспорт. Записуйте всі дії та зберігайте документи, що підтверджують ваши кроки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *