Як заблокувати онлайн кредити

Тенденція позичальників блокувати свою власну можливість отримання кредиту стає дедалі поширенішою в Україні, особливо у світлі легкодоступності онлайн-позик. На перший погляд, може здатися дивним обмежувати себе в доступі до фінансових послуг. Зрештою, кожен індивідуум має право приймати рішення і нести за них відповідальність.

Проте для тих, хто вирішує скористатися можливістю встановлення заборони на отримання кредитів, ситуація далеко не така проста. Позичальників, як правило, турбує небезпека того, що шахраї можуть узяти кредит на їхнє ім’я, або вони відчувають нестачу самоконтролю, що проявляється у труднощах управління своїми фінансовими бажаннями. Іноді бажання отримати доступний онлайн-кредит може перевершити здоровий глузд, і це викликає тривогу у позичальників.

Причини встановити заборону на видачу будь-яких кредитів

Ось кілька типових сценаріїв, у яких встановлення заборони на отримання кредитів стає рішенням:

  • Власне Рішення.

Закривши всі чинні онлайн-позики з останніх сил і з упевненістю в тому, що більше не користуватиметеся їхніми послугами, ви стикаєтесь з постійними повідомленнями від МФО, що пропонують знижки, промокоди та солодкі пропозиції. Ці неждані пропозиції починають розхитувати вашу рішучість.

  • Боргова Яма.

Для погашення поточних позик не вистачає коштів, і вам доводиться брати нові мікропозики. Ви усвідомлюєте, що в такий спосіб не вирішиться основна проблема, і кожен наступний кредит втягує вас у боргову яму, але контролю над ситуацією здається недостатнім.

  • Несподівані пропозиції.

Люди, які ніколи раніше не мали справу з онлайн-позиками, регулярно отримують смс від мікропозик про погодження кредиту, хоча ніхто не подавав заявок на їх отримання. Спокуситися і стати боржником змушує шукати захисні заходи.

  • Страх Персональної Інформації.

Існує побоювання, що шахраї або співробітники МФО можуть скористатися вашим особистим кабінетом онлайн-сервісу і отримати позику на ваше ім’я. Практика показує, що після закриття всіх зобов’язань позичальник дізнається про нові кредити, оформлені на нього незнайомцями. Бажання сплатити за чужі борги не таке велике.

  • Досвід із Колекторами.

Після зіткнення з неприємними методами колекторів через прострочення, закривши всі позики, ви даєте собі обіцянку, що більше ніколи не будете користуватися кредитами.

Введення заборони на отримання кредитів передусім є способом убезпечити себе від неконтрольованих спроб взяття позики та уникнути занепокоєнь щодо власної кредитної історії.

Як заблокувати онлайн кредити

Добровільна заборона на отримання кредитів в Україні функціонує таким чином. Інформування близько 50 банків і понад сотні фінансових компаній про небажання оформлення кредитів у майбутньому адресно може виявитися неефективним, особливо з огляду на появу щомісяця нових учасників на ринку фінансових послуг.

Бажання позичальників заблокувати можливість отримання кредиту через надсилання відповідних листів до банків та МФО не завжди гарантує результат. Звернення у фінансових установах зазвичай обробляють фахівці контакт-центру, які можуть ігнорувати частину запитів або не встановлювати блокування через пряму вказівку керівництва видавати більше кредитів.

Ефективність самозаборони на кредити проявляється в тому випадку, коли дія позичальника передає інформацію про блокування можливості оформлення позики всім фінансовим установам в Україні. Центром такої заборони слугує Українське бюро кредитних історій (УБКІ). Видача кредитів у країні практично неможлива без запиту кредитної історії заявника. Коли банк або фінансова компанія отримує повідомлення від УБКІ про те, що заявник заборонив передачу своїх персональних даних і видачу кредиту, їм слід відмовити в наданні позики.

Як перестати брати кредити: добровільна заборона на видачу кредитів в Україні

Щоб встановити заборону на видачу кредитів через Українське бюро кредитних історій (УБКІ), ви можете скористатися одним із таких способів:

Замовлення послуги “Статус Контроль” на сайті УБКІ:

– Відвідайте сайт УБКІ.

– Замовте послугу “Статус Контроль”. Вартість послуги становить 500 грн на рік.

– Скористайтеся опцією “FREEZE” у будь-який час. “FREEZE” означає заборону на передачу кредитної історії та повідомлення про відмову від кредитування.

Оформлення підписки на “Статус Контроль” через додаток Приват 24:

– Зайдіть у розділ “Сервіси” та виберіть опцію “Послуги”.

– Перейдіть у розділ “Кредитний рейтинг”.

– Виберіть послугу “Статус контроль”.

– Підтвердять підключення послуги через додаток Приват 24.

Надсилання листа в УБКІ про заборону передачі кредитної історії:

– Напишіть лист із повідомленням про вручення, в якому ви повідомляєте УБКІ про ваше бажання заборонити передачу вашої кредитної історії третім особам.

– Підписане звернення надішліть на адресу: а/с 7566, м. Дніпро, 49300, ТОВ “Українське бюро кредитних історій”.

Перевагою перших двох способів є їхня відносна простота і можливість управління статусом “FREEZE” у режимі реального часу. Однак вони передбачають регулярну оплату. Спосіб через направлення письмового звернення більш тривалий, але може бути безкоштовним. Врахуйте, що процес встановлення заборони на підставі письмової заяви може зайняти близько 2 тижнів.

Як заборонити кредити на моє ім’я?

Питання про заборону на видачу кредитів через Українське бюро кредитних історій (УБКІ) часто виникають у позичальників, які стали жертвами шахрайських дій третіх осіб, або тих, хто усвідомив ризики подібних незаконних дій. На даний момент фактично неможливо отримати кредит, маючи тільки персональні дані іншої людини. Винятком можуть бути потенційні несумлінні дії співробітників кредитних організацій, які володіють докладним розумінням усіх етапів кредитного процесу.

Згідно з чинним законодавством, кредитні установи зобов’язані надавати позики тільки після ретельної перевірки особи позичальника. В онлайн-форматі така перевірка здійснюється через сервіси Bank ID, фотоверифікацію та системи розпізнавання облич. Складність процедури встановлення особи заявника, згідно з вимогами законодавства, практично виключає можливість шахрайських дій при оформленні позики в умовах заборони на видачу кредитів через УБКІ.

Таким чином, беручи до уваги сучасні технології та законодавчі заходи, системи онлайн-кредитування стають безпечнішими, що мінімізує ризики фінансових шахрайств і зміцнює довіру кредитних процесів.

Заборона на видачу кредиту без особистої присутності

Зрозуміло, що в даному випадку людина вважає за краще оформляти кредити виключно офлайн через відділення банків і мікрофінансових організацій (МФО). Цей підхід забезпечує особистий контакт із менеджерами фінансових установ, що, як ви зазначили, знижує ризик шахрайства завдяки можливості власноручного підписання всіх необхідних документів.

На жаль, на поточний момент в Україні відсутній механізм встановлення заборони лише на онлайн-кредитування або блокування співпраці з певним типом фінансових установ. Однак, як було згадано раніше, використання опції FREEZE від УБКІ може слугувати додатковим інструментом захисту.

Ця опція дозволяє встановлювати заборону на передачу кредитної історії та повідомлення про відмову від кредитування. Перевага полягає в тому, що цю опцію можна увімкнути або вимкнути в будь-який момент часу, що надає гнучкість в управлінні своїм кредитним статусом.

Таким чином, якщо людина хоче обмежитися лише офлайн-кредитуванням, використання опції FREEZE від УБКІ є одним із доступних засобів для підтримання контролю над своєю кредитною історією та захисту від можливих ризиків онлайн-кредитування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *