Як зняти гроші з арештованої карти в Україні?

Отримавши повідомлення на мобільний телефон щодо неможливості зняти гроші з арештованої картки, а також отримавши відмову при розрахунках у магазині через блокування рахунку, може виникнути неприємна ситуація, особливо якщо існує відкрите виконавче провадження та особа внесена до Єдиного державного реєстру боржників.

Далі у статті буде розглянуто, як вирішити ці проблеми і зняти арешт, щоб спокійно користуватися своїми грошима.

Як зняти гроші із заблокованої картки?

Як розблокувати картку, яка потрапила під арешт, стає актуальним питанням при отриманні повідомлення про неможливість зняття грошей. Щоб з’ясувати причину арешту, слід розглянути можливі варіанти, такі як судовий позов або нотаріальний напис на кредитному договорі.

Підставу блокування можна перевірити, виконавши запит на сайті Міністерства юстиції України. Більшість випадків блокування рахунків пов’язана з несплатою банківських кредитів або мікрозаймів. Переконання боржників у тому, що можна уникнути повернення позики, часто виявляється міфом, поширеним неправомірними джерелами.

Незважаючи на протиправні дії приватних нотаріусів, що складають виконавчі написи на договорах без нотаріального посвідчення, вирішити питання з розблокуванням рахунку може бути важко. Аргументи боржника щодо порушення закону можуть не бути прийняті до уваги.

Як зняти гроші, якщо рахунок заблокований?

Для вирішення проблеми з арештом банківських рахунків важливо визначитися із готовністю сплачувати суму, зазначену у виконавчому листі. Якщо особа готова розрахуватися за виконавчим документом, можна подолати блокування рахунків, надіслав виконавцю копію квитанції про повну сплату боргу та зачекавшись зняття арешту (1-3 робочих дні).

Якщо на рахунках заблокованої особи є достатня сума для повного розрахунку з кредитором, можна подати заяву в довільній формі виконавцю, з вказівкою на проведення списання суми боргу. Якщо повний розрахунок неможливий відразу, виконавча служба може визначити щомісячні відрахування від заробітної плати (20% для одного провадження, до 50% для кількох) до сплати всього боргу.

У випадку, якщо особа не готова сплачувати виконавчий лист та не хоче віддавати частину заробітної плати на погашення боргу, можна розглянути судовий шлях. Винятком може бути відсутність офіційних доходів у боржника.

Якщо використовується варіант врегулювання з кредитором, можна домовлятися про списання процентів та повернення залишку частинами протягом певного часу. Закриття виконавчого провадження в такому випадку підтверджується довідкою від фінансової установи про повне погашення кредиту, надісланою виконавцю.

Як зняти арешт з зарплатного рахунку?

Зняття арешту із зарплатного чи пенсійного рахунку є менш складною процедурою порівняно з відміною виконавчого напису. Тут ми розглянемо розблокування зарплатних та пенсійних карт, а також карток для соціальних виплат, включаючи отримання матеріальної допомоги. Важливо враховувати, що щомісячні відрахування із офіційної заробітної плати будуть проводитись у встановленому законодавством порядку до повного погашення заборгованості.

Процедура розблокування зарплатного чи пенсійного рахунку передбачає надсилання виконавцю копії квитанції про сплату всієї суми боргу. Після цього, зазвичай протягом 1-3 робочих днів, може бути проведене зняття арешту, і особа зможе знову користуватися своїми коштами.

Цей спосіб дозволяє вам зберігати регулярні відрахування з заробітної плати для погашення боргу, забезпечуючи відсутність необхідності виконувати повний розрахунок боргу в один раз.

Як зняти арешт з зарплатної картки в Україні?

Згідно з законодавством України «Про виконавче провадження», існує перелік виплат, на які не може бути звернено стягнення. Однак, на жаль, законодавство не встановлює обмежень щодо стягнення виконавчою службою коштів із заробітної плати боржника. При арешті зарплатної картки боржник може бути позбавлений права на повне користування заробітною платою, хоча закон дозволяє виконавцю стягувати максимум до 50% від офіційного заробітку боржника. Це створює колізію в законодавстві.

Накладаючи арешт на зарплатний рахунок, виконавець, як правило, не може перевірити його призначення: банківська система України не має єдиного ідентифікатора зарплатного рахунку. Тому для зняття арешту з зарплатної картки боржникові самостійно потрібно довести факт блокування рахунку, який використовується для виплати заробітної плати.

Для цього слід виконати наступні кроки:

  1. Підготувати виписку по операціям по картці, звернувшись на відділення банку або через мобільний додаток, яка підтверджує джерело отримання коштів на картку (зарплата, пенсія, стипендія, соціальна допомога тощо).
  2. Отримати довідку від роботодавця або у відділенні Пенсійного фонду (для пенсіонерів) або Фонду соціального страхування (для отримувачів соціальних виплат) про зарахування відповідних цільових виплат на арештований рахунок.
  3. Підготувати на ім’я виконавця заяву про зняття арешту з рахунку та надіслати її разом із підтверджуючими документами.

На підставі цього пакету документів виконавець повинен:

  1. Підготувати постанову про зняття арешту з рахунку (картки), яка використовується для отримання зарплати, пенсії, стипендії або інших соціальних виплат.
  2. Направити цей документ до банку для розблокування відповідного рахунку.

Строк зняття арешту з карти

Боржників часто цікавить, через який термін арешт буде знятий з їхньої картки. Відповідно до законодавства та змін, внесених у 2020 році в Автоматизовану систему виконавчих проваджень, процедура стала більш ефективною.

Відповідно до закону України «Про виконавче провадження», якщо виконавець отримав заяву про зняття арешту з рахунку, він повинен надіслати постанову про зняття арешту до банківської установи, де відкритий рахунок боржника. Цей процес, як правило, здійснюється не пізніше наступного робочого дня після отримання заяви про зняття арешту.

У зв’язку із впровадженням Автоматизованої системи виконавчих проваджень, термін зняття арешту з рахунків істотно скоротився. Після отримання від виконавця постанови про зняття арешту, банк зазвичай розблоковує відповідний рахунок протягом 1-3 робочих днів.

Арешт соціальних виплат

Щодо арешту карток, на які проводяться соціальні виплати, процедура розблокування рахунку для отримання соціальної допомоги фактично аналогічна описаній вище. Проте існують випадки, коли банки відкривають спеціальні рахунки для проведення соціальних виплат, відмінні від поточних чи карткових рахунків.

У таких ситуаціях, коли виконавець вирішує арештувати кошти боржника і направляє постанову про арешт до банку, останній може відмовитися від блокування рахунків, які використовуються для виплати соціальної допомоги. Це може відбутися через те, що такі рахунки можуть бути захищені законом від арешту з метою забезпечення надання соціальних пільг та допомоги.

Таким чином, у таких випадках банк може відмовитися від блокування рахунків для соціальних виплат, і процедура їхнього розблокування для отримання соціальної допомоги може виявитися менш складною або швидкою порівняно із поточними або картковими рахунками.

Арешт рахунків під час карантину

Для боржників, які цікавляться правомірністю арешту рахунків під час карантину, важливо розуміти, що карантинні заходи не обмежують виконавців у їхніх діях по примусовому стягненню боргу. Таким чином, в період карантину виконавчі органи продовжують виконувати свої обов’язки щодо арешту рахунків та стягнення боргів.

Розраховувати на лояльність стягувачів чи приватних виконавців в цей період не варто. Зняття грошей з арештованої картки є можливим, проте кожна ситуація унікальна, і вирішення проблеми вимагає від боржника певних зусиль.

Важливо враховувати, що результат може бути досягнутий лише за наявності прикладених зусиль та відповідної документації. Якщо у вас виникли питання або потреба у допомозі з питань блокування коштів та арешту рахунків, ви можете звертатися до фахівців. Вони оперативно нададуть вам необхідну консультацію. А ми бажаємо вам уникати подібних неприємностей та успішно вирішувати ваші фінансові питання!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *